CA Mgr. Tomáš Kleslo a CA Mgr. Eva Kleslová

Berlín – Dráždany

Berlín – Dráždany

Popis:

1. den
Navštívíme zámek Charlottenburg na okraji Berlína a poté se přesuneme do centra města, kde si prohlédneme Kaiser-Wilhelm Gedächtniskirche – památník 2.sv.války, KaDeWe – nákupní centrum a symbol luxusu bývalého Záp. Německa pokračujeme na Siegersäule – vítězný sloup k budově Reichstagu (Říšského sněmu). Pokračujeme ke slavné Braniborské bráně a dále ulicí Unter den Linden kolem Humboldovy univerzity na Museuminsel. Poté návštěva vybraného muzea (doporučujeme Pergamonmuseum).

2. den
Pokračujeme ke slavným katedrálám Französischer / Deutscher Dom směrem na Alexanderplatz s dominantou Berlína, televizní věží s rozhlednou (Fernsehturm) a se starou červenou radnicí (Rotes Rathaus). Pokračujeme k checkpointu Charlie – hraničnímu přechodu mezi Západním a Východním Berlínem, symbolu studené války. Prohlédneme si Berlínskou zeď (Berliner Mauer) a Jüdisches Denkmal – labyrint v centru města.

3. den
Přesun do Drážďan, kde navštívíme staré město s budovami Semperoper, Albertina, Rezidenzschloß, Fürstenzug, obrazárnu Zwinger, popř. jiná muzea dle aktuální nabídky.

Poznámka:
Je nutno počítat cca 30 Euro na vstupy do nabízených muzeí. Program lze upravit dle vašich požadavků.


.

V ceně je zahrnuto:

Zkušený průvodce po celou dobu akce

Přeprava komfortním busem

2 x ubytování